Psychologická poradna online

Zadrhávání

anonym (03. 06. 2014)

Dobrý večer, potřebuji od Vás poradit! Můj skoro 3-lety syn začal asi před 14 dny zadrhávat v řeči! Tento problém nastal s nástupem do školičky, kterou syn navštěvuje od začátku dubna každé úterý na 3 hodiny dopoledne a od začátku máme velké problémy, protože syn tam hodně pláče a nechce tam prostě beze mě být! Teď poslední 2 týdny jsme školičku přestali navštěvovat a jeho stav se zlepšil o 100%! Ale také je možné, že nám pomohly homeopatika, které nám po konzultaci nasadila paní homeopatička! Tak bych se chtěla prosím zeptat, jestli máme v docházce do skolicky pokračovat a zbytečně ho stresovat, když to zatím není tak nutné! Do práce nastupují až od záři a syn do školky! Moc děkuji za Vás názor! S pozdravem Šuláková Lucie!

RE: Zadrhávání

Mgr. Miroslava Pešlová (15. 06. 2014)

Dobrý den,

 

děkuji za Váš dotaz. Jistě si děláte starosti, aby nástup do školky proběhl co nejlépe.Nevím, zda jste se synem absolvovala nějaké kroužky, kde byl v dětském kolektivu spolu s Vámi , ještě před nástupem do školičky, zda to není jeho první zkušenost. Možná, že by bylo vhodné zkusit syna dávat do školičky 2x týdně na kratší dobu ( např. 2 hodiny ), jestli je to možné, poněvadž jedenkrát týdně je dosti málo na to, aby si dítě mohlo zvyknout na jiné prostředí. Mnoho dětí reaguje na nástup ( změnu ) citlivě, postupně ji zařadí do svého života a situaci zvládnou ( zvládnou ji, když budou podpořeni rodičemi ). Je totiž velmi důležité reagování rodiče. Opatrnější rodiče, kteří přistupují obavněji k nejrůznějším situacím, svým prožíváním a chováním ještě podporují citlivé prožívání dítěte ( nevědomky ). Píšete, že není nutné, aby syn navštěvoval školičku, Vaše rozhodnutí Váš syn jednoznačně vnímá z Vašeho chování.

 


 Určitě by bylo dobré, když byste situaci krátkodobého odloučení syna od Vás vytvářela, např. při kontaktech s maminkami a dětmi na hřišti a rovněž podporovala kontakt s dětmi a maminkami při různých situacích. Na Vaší cestě Vám přeji jen dobré.

Klinický psycholog Mgr. Miroslava Pešlová
Oldřichova 49
128 00 Praha 2

Tel.: +420 603 420 799
E-mail: mirkapesl@seznam.cz
 
Miroslava Pešlová - ZnamyLekar.cz
O MNĚ | SLUŽBY | CENÍK | PORADNA | ČASTÉ DOTAZY | BLOG | KONTAKT
Mapa stránek | © 2013 Vytvořilo 4WORKS Solutions s.r.o.