Psychologická poradna online

Vzrušuje mě tloustnutí

Markéta (29. 01. 2014)

Dobrý den, stydím se za svůj problém. Měřím 173 a vážím 82kg. Je mi 27 let a jsme po porodu císařem. Vždy jsme byla hubená jak lunt, ale už od rané puberty, tak ve věku 10ti let se mi líbila představa tlustých lidí a vykrmování. Na střední škole se mi začali objevovat první špíčky, po ukončení školy, když jsme si našla životního partnera, se má váha začala navyšovat. V těhotenství jsme přibrala 19kg. Kojením jsem se dostala na 71 (před otěhotněním 73) a nyní dva roky po porodu mám 82. Miluju svý špeky, masturbuju a dívám se do zrcadla, jak jsem špekatá a kyprá, osahávám se na břiše atd. Zároveň se za sebe stydím, už se do ničeho nevejdu, do plavek raději né. Ale líbilo by se mi, kdyby měl manžel chuť mě takto oshávat a vykrmovat si mě. jsou to zkrátka dvě dimenze, které se rozcházejí. Mé dětství nebylo šťasné: otec alkoholik a tyran, matka v depresích, neustálý křik, fyzické násilí, strach. Na základní škole jsem byla terčem posměchu a neměla žádnou dobrou kamarádku. Měla jsme problémy se sexem, nikdo do mě nedokázal proniknout, až manželovi se to podařilo. Na učilišti mě také šikanovali, opět posměchy. Po porodu se u ěm rozjela zřejmě maniodeprese, léčím se biofeedbackem, mám svého terapeuta, ale jemu jsem nikdy o tomto problému neřekla!!! Tolik se za to stydím a nechci o tom s níkým mluvit. zajímalo by mě, co s tím mohu sama dělat. Nevím, zda jsem schopná to nějakému odborníkovi někdy říct. Jak se taková porucha dá vyléčit, lze to nějakým způsobem ovlivňoivat? Nyní chodím 2x týdne do posilovny, mám vlastního trenéra a snažím se jíst střídměji. Děkuji za odpověď.

RE: Vzrušuje mě tloustnutí

Mgr. Miroslava Pešlová (30. 01. 2014)

Dobrý den,

děkuji Vám za dotaz. Dovedu si představit, že zažíváte napětí při konfliktu svého přání (plnější tvary) x obava zvládnutí reakce okolí na své přání a stud za zálibu v oblých tvarech, který vede k úpravě životosprávy a nastavení cvičebního režimu.

Píšete, že navštěvujete terapeuta, zde se určitě naskýtá velmi dobrý prostor pro sdělení Vašeho psychického konfliktu. Popisujete, že se stydíte - je potřeba si dodat odvahu ke sdělení svých pocitů, které se týkají Vašeho těla. Váš prožívaný psychický konflikt totiž vede k zažívání napětí, má souvislost s Vašim zdravotním stavem a může vygradovat v obtíže psychosomatického charakteru. Právě otevřením tématu můžete zjišťovat a prozkoumávat v chráněném prostoru terapie to, co se bojíte vyslovit. Navíc se v terapii otevírá téma jídla, přání být vykrmována mužem – péče – může mít souvislost s obdobím dětství. Píšete, že se snažíte jíst střídměji a zahrnujete do svého životního stylu cvičební aktivity, což je jistě pro tělo dobré, je však důležité být v souladu s tím, co dělám a nekonat to jen z důvodu obav z reakce okolí. I toto představuje další téma v terapeutickém procesu.

Nevím, zda jste se svým mužem hovořila o svých představách, určitě by bylo dobré s mužem o svých touhách promluvit v rámci intimního rozhovoru.

Přeji Vám mnoho dobrého na Vaší cestě.

 



Klinický psycholog Mgr. Miroslava Pešlová
Oldřichova 49
128 00 Praha 2

Tel.: +420 603 420 799
E-mail: mirkapesl@seznam.cz
 
Miroslava Pešlová - ZnamyLekar.cz
O MNĚ | SLUŽBY | CENÍK | PORADNA | ČASTÉ DOTAZY | BLOG | KONTAKT
Mapa stránek | © 2013 Vytvořilo 4WORKS Solutions s.r.o.