Psychologická poradna online

syn nemá rád děti

Lenka (28. 04. 2014)

Dobrý den, syn nemá rád děti. I přesto že mu žádné neublížilo. Synovi jsou 2roky a 8měsíců. Od mala nevyhledává společnost dětí, při návštěvě herny vždy plakal seděl u mě na klíně a nechtěl si hrát. Zkoušela jsem vždy po nějaké odmlce znovu a znovu mezi děti chodit - čím byl starší tak už neseděl přímo na klíně ale hrál si u mě na zemi nebo celou dobu seděl u mě u stolu a pozoroval děti jak si hrají. Když si ho nikdo nevšímal tak bylo vše docela v pohodě, ale jak nějaký dítě projevilo zájem že by si chtělo s ním hrát byl problém, upnul se na mě nebo plakal. To jsou cizí děti, ale to samé chování se děje, když přijede s dětmi můj bratr( dceru 3roky a syna 6let)nebo švagrová ( dceru 5let a syn 2roky). Od 10.3.jsem to začala řešit tak že syn dochází do soukromé školičky ze začátku jen 2krát týdně na 2hodiny. po třech týdnech začal marodit byly jsme v nemocnici(rotaviri)po té měl chřipku a zánět ucha. byl tak rozhozený s toho všeho že se začal počurávat a pokakávat a učily jsme se vše znovu ne dlouho asi 5dní. Po nemoci chodí druhý týden znovu do školky na dvě hodiny. Dneska my pani učitelka řekla že pořád pláče nebo hučí a že už ho odmítají děti že jim to vadí. Nic se nemění k lepšímu naopak si proti sobě děti svým chováním poštve. Nehraje si. Hlídá pani učitelku ta se nesmí nikam hnout jinak nabírá na intenzitě. Zapojit se vžádném případě nechce nechat. Trvá to déle než jsme všichni čekali. Od září má nastoupit do státní školky kde bude více dětí než je teď v soukromé a jestli syn nezmění chování - bude nešťastný a nebudou ho mít děti rádi. Moc my to trápí a nevím jak mu mám pomoc aby jsem mu neublížila, ale nemůžu ho zase izolovat. Můžete my poradit? Děkuji Lenka

RE: syn nemá rád děti

Mgr. Miroslava Pešlová (24. 05. 2014)

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. Dovedu si představit, že si děláte starosti.

Popisujete situaci, kdy syn odmítá  kontakt s dětmi, které nezná, ale i s dětmi z rodiny. Nepíšete, zda náhodou ve Vašem životě nezažíváte náročnější období, respek. jaká je situace doma ( při předpokladu, že by se syn potřeboval držet ve Vaší blízkosti, neboť by bylo ohroženo jeho "bezpečí" ). Určitě je dobrý Váš postupný postup, že dáváte dítě do školky na určitý, krátký čas, možná by bylo dobré takto pokračovat a dále vytvářet situace styku maminek s dětmi ( hřiště ). 

Váš mejl ovšem nemůže nahradit osobní setkání s odborníkem, navrhuji Vám, abyste absolvovala se synem vyšetření u dětského klinického psychologa.

Na Vaší cestě Vám přeji jen dobré.Klinický psycholog Mgr. Miroslava Pešlová
Oldřichova 49
128 00 Praha 2

Tel.: +420 603 420 799
E-mail: mirkapesl@seznam.cz
 
Miroslava Pešlová - ZnamyLekar.cz
O MNĚ | SLUŽBY | CENÍK | PORADNA | ČASTÉ DOTAZY | BLOG | KONTAKT
Mapa stránek | © 2013 Vytvořilo 4WORKS Solutions s.r.o.