Psychologická poradna online

rozvod a děti

Lenka (27. 05. 2014)

Dobrý den, prosím o radu ohledně porozvodové péče o děti. Máme s manželem 3 děti ve věku 7, 7 let a 1 rok. Manžel by chtěl 7 dvojčata svěřit do střídavé péče a nejmladší vzhledem k věku by byl se mnou. Já nechci děti připravit o tatínka, ale mám strach aby toto rozdílné uspořádání neovlivnilo negativně vztah mezi dvojčaty a nejmladším bráškou. Manželovi jsem navrhovala rozšířený styk, ale to on odmítá. Má moje obava nějaké opodstatnění, nebo se toho nemám bát, nebo mám raději vyhledat nějakého dětského psychologa v okolí a zkonzultovat to s ním? Moc děkuji za odpověď. Lenka

RE: rozvod a děti

Mgr. Miroslava Pešlová (27. 05. 2014)

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. Dovedu si představit obtížnost situace, kterou procházíte.

Střídavá péče se u takto malých dětí nedoporučuje, rovněž ne rozdělení dvojčat. Děti pak často mohou zažívat chaos, neuspořádanost, poněvadž "nikde není pořádně doma". Třebaže většinou mají u obou rodičů své pokojíčky, tedy svůj prostor, tato situace bývá pro ně náročná. Často se může projevit nejen poklesem výkonu ve škole, ale neklidem, i nejrůznějšími obtížemi. Bylo by skutečně velmi vhodné, abyste se domluvila s tatínkem na Vámi navrhované možnosti rozšířeného styku, resp.snažila se vyhovět tatínkovi ve styku "nad stanový rámec". Jistě bývá pro děti situace rozvodu velmi náročná. Velmi záleží na tom, aby rodiče byli rozumní a nesnažili se trvat na svých postojích, ale aby v první řadě přemýšleli nad tím, jak co nejméně zatížit děti.

Tento mejl jistě nemůže obsáhnout všechny otázky, možná by byla vhodná konzultace u psychologa v místě Vašeho bydliště. Tuto byste mohli absolvovat spolu s tatínkem.

Na Vaší cestě Vám přeji jen dobré.Klinický psycholog Mgr. Miroslava Pešlová
Oldřichova 49
128 00 Praha 2

Tel.: +420 603 420 799
E-mail: mirkapesl@seznam.cz
 
Miroslava Pešlová - ZnamyLekar.cz
O MNĚ | SLUŽBY | CENÍK | PORADNA | ČASTÉ DOTAZY | BLOG | KONTAKT
Mapa stránek | © 2013 Vytvořilo 4WORKS Solutions s.r.o.