Psychologická poradna online

Problém

Jakub (15. 05. 2014)

Dobrý den mám problém je mi 22 let a mám o deset let starší přítelkyni.Na velikonoce jsme jeli do Jižních čech kde má přítelkyně příbuzné.Další den kdy jsme tam zustali jsme byli v hospodě a pili jsme alkohol z toho večera si nic nepamatuju jen vím že jsem spal na záchytné stanici a přítelkyně v nemocnici .Třetí den jsem se dozvěděl že jsem svojí přítelkyni napadl a zmlátil do těd se stím nemužu vyrovnat a strašně toho lituju mám na sebe nervy a nejradši bych přemýšlel o sebevraždě ale to ji udělat nemužu protože ji miluju prosím poraď te co mám dělat Předem děkuji Chmel

RE: Problém

Mgr. Miroslava Pešlová (24. 05. 2014)

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. Jistě teď prožíváte náročný čas.

Píšete, že jste požil velké množství alkoholu, že jste po požití alkoholu reagoval agresivně a tento čas si nepamatujete. Možná, že máte zkušenost, že po požití alkoholu reagujete útočněji. Možná, že můžete zažívat období, kdy více užíváte alkohol. Možná, že Vás některé věci na Vašem vztahu s přítelkyní trápí, můžete si je uvědomovat, ale mohou se i vyskytovat ve formě, kdy si je neuvědomujete, jsou potlačené. Pak může dojít k tomu, že v situaci snížené kontroly ( po požití alkholu ), se záležitosti, které trápí "objeví" a Vy pak můžete reagovat nepřiměřeně a "ventilovat" takto nepřiměřeně své napětí.

Otázka přiměřenosti chování, kontroly svého chování, uvědomění si příčin svého nežádoucího chování, kontroly užívání alkhololu – to vše jsou témata, která jsou vhodná pro prostor terapie. Jeden mejl Vám nemůže odpovědět, jakým způsobem máte se sebou pracovat. V konzultaci s odborníkem si lze uvědomit i souvislosti, spouštěče, které u Vás mohou nastartovávat nežádoucí chování. Bylo by dobré konzultaci absolvovat, neboť neporozumění situacím a častějšímu reagování vormou násilí, vede často spíše k nárustu nežádoucího chování a tedy i k ohrožujícímu chování vůči druhým.

Na Vaší cestě Vám přeji jen dobré.

Klinický psycholog Mgr. Miroslava Pešlová
Oldřichova 49
128 00 Praha 2

Tel.: +420 603 420 799
E-mail: mirkapesl@seznam.cz
 
Miroslava Pešlová - ZnamyLekar.cz
O MNĚ | SLUŽBY | CENÍK | PORADNA | ČASTÉ DOTAZY | BLOG | KONTAKT
Mapa stránek | © 2013 Vytvořilo 4WORKS Solutions s.r.o.