Psychologická poradna online

Přítel se rozčiluje

anonym (07. 06. 2014)

Dobrý den, mám problém s přítelem, neustále se rozčiluje, na něco se ho zeptám (např: byl jsi u zubaře?) a začne zvyšovat hlas a následuje min 5minutový výklad, do kterého nemám šanci vstoupit, proč to nemohl udělat. Jsem těhotná a zpočátku jsem neustále slyšela, že jsem líná, jak se chci starat o dítě (po příchodu z práce jsem šla odpočívat), několikrát už se sbalil a šel do svého bydliště (bydlíme sami v domě po mých rodičích). Co s ním, normální domluva nepomáhá, už se s ním bojím mluvit...

RE: Přítel se rozčiluje

Mgr. Miroslava Pešlová (17. 06. 2014)

Dobrý den,děkuji za Váš dotaz. Dovedu si představit, že zažíváte náročné chvíle, situace je pro Vás náročnějši i vhledem k hormonálním změnám Vašeho stavu.

Období těhotenství a očekávání narození dítěte patří k velkým změnám v životě partnerů. Tato změna, která se projevuje jiným chováním ženy, celkovou přípravou na porod a na narození dítěte, jistě ovlivňuje nejen těhotnou ženu, ale i její okolí. Někdy zvýšená podrážděnost partnera může představovat obavy z nové situace, z nastávající role apod., může tedy znamenat způsob, jakým partner vyjadřuje své napětí z nového. Nepíšete, zda se chování partnera vyskytlo nyní, nebo je obvyklé, možná, že nyní si ho více můžete všímat ( projevu podrážděnosti ), vzhledem k tomu, že jste sama citlivější a potřebujete více podpory. Rovněž jeho chování může představovat, že má určité starosti, o kterých nemusíte vědět.

Může napomoci otevřená komunikace s uvedením svého prožívání:" Mrzí mě, že jsme si nepromluvili o...., jsem teď více citlivější, ráda bych.., potřebovala bych.. ." Tedy konkrétní sdělování věcí, situací.

Samotná komunikace mezi partnery je velké téma. Bývá dobré využít možnost terapeutické konzultace, neboť v ní si lze uvědomit svá očekávání, která se do komunikace promítají, svůj současný stav, který komunikace odráží, své zkušeností, které do komunikace rovněž zasahují a ovlivňují jak komunikujícího, tak i příjemce sdělení ( partnera ).Na Vaší cestě Vám přeji jen dobré.Klinický psycholog Mgr. Miroslava Pešlová
Oldřichova 49
128 00 Praha 2

Tel.: +420 603 420 799
E-mail: mirkapesl@seznam.cz
 
Miroslava Pešlová - ZnamyLekar.cz
O MNĚ | SLUŽBY | CENÍK | PORADNA | ČASTÉ DOTAZY | BLOG | KONTAKT
Mapa stránek | © 2013 Vytvořilo 4WORKS Solutions s.r.o.