Psychologická poradna online

Manzel se odstehoval k milence

anonym (24. 03. 2014)

Dobry den, prd 5 mesici manzel (43) po desetiletem manzelstvi odesel bydlet k milence. Je to jeho byvala sefova (46) zabyvajici se tantrickym sexem. Mame spolu dve deti (10 a 7). V tuto chvili to nevypada, ze by se chtel vratit, o deti se stara, pravidelne dochazi k nam do bytu. V jeho chovani jsou vykyvy, nechce se se mnou sejit, boji se me, pak mi doveze sukni z jeho dovolene s milenkou u more a je na me mily a stravi s nami vikend a zve me na seslost jeho rodiny. Potrebovala bych porozumnet jeho pocitum a pokud je nejaka sance, rada bych ho ziskala zpet a obnovila nasi rodinu. Nevim, zda je lepsi taktika - hodna manzelka, v klidu se stara o deti, manzel si muze prijit kdy chce a je vitan a pak zase propusten, kdyz chce za milenkou nebo radeji odtazitost, prece se nebudes valet u nas na gauci, kdyz bydlis s milenkou atd. Prosim o radu a predem dekuji.

RE: Manzel se odstehoval k milence

Mgr. Miroslava Pešlová (25. 03. 2014)

 

 

Dobrý večer,

děkuji za Váš dotaz. Jistě je situace, kterou nyní prožíváte, velmi náročná pro Vás všechny.

Píšete, že manžel nyní již 5 měsíců žije u jiné ženy, odešel z Vaší společné domácnosti. Máte 2 děti, o které se manžel stará. Píšete, že v jeho chování pozorujete výkyvy, kdy někdy se k Vám chová vstřícně, jindy naopak. Ptáte se, jak si vysvětlit jeho projevy chování, přemýšlíte, jakým způsobem se chovat, aby se manžel navrátil zpátky. Stavy výkyvů v projevech chování u Vašeho manžela pravděpodobně odpovídají změně, která nastala. Je docela možné, že může zažívat ambivalentní pocity, může být stále ve fázi rozhodování; ale důvodů, pro které se tak může chovat, je mnoho. Nepíšete o svých pocitech, dovedu si představit, že zvládání výkyvů manželova chování může být jistě velmi náročné. Rovněž nepíšete, jak na tuto změnu reagují Vaše děti, tedy jak jste se ke změně postavili jako rodiče a tuto změnu "zprostředkovali, zformulovali" dětem.

Bývá zkušenost, aby partner, který je "opuštěný" zůstal s partnerem, který odešel, v kontaktu. Kontakt neodmítal a "přiměřeně" podporoval, což je jistě dosti náročný proces, poněvadž pravděpodobně i Vy můžete zažívat výkyvy v chování k manželovi – situace je skutečně zátěžová. Bylo by dobré, aby partner netlačil na "rychlá" rozhodnutí partnera, který odešel a umožnil tak sobě i partnerovi krizi v manželství, která právě probíhá, zpracovávat. Při procesu zpracovávání krize je velmi nápomocná párová terapie, která se zde nabízí a kterou byste mohla zvážit. Možná, že partner tuto možnost zamítne, pak se rovněž nabízí, že byste sama zvážila možnost terapie, kde by byl prostor pro Vaše témata, zvládání této náročné životní situace.

Přeji Vám mnoho dobrého na Vaší cestě.

 Klinický psycholog Mgr. Miroslava Pešlová
Oldřichova 49
128 00 Praha 2

Tel.: +420 603 420 799
E-mail: mirkapesl@seznam.cz
 
Miroslava Pešlová - ZnamyLekar.cz
O MNĚ | SLUŽBY | CENÍK | PORADNA | ČASTÉ DOTAZY | BLOG | KONTAKT
Mapa stránek | © 2013 Vytvořilo 4WORKS Solutions s.r.o.