Psychologická poradna online

křik u dítěte

Mirka (04. 03. 2014)

Dobrý den, chtěla bych se poradit ohledně chování svého manžela. máme devítiměsíční dvojčata, páreček. Chlapeček teď posledních několik dní přišel na to, že umí pořádně zaječet, takže ječí a křičí velice často a manžel to špatně snáší. neustále jej okřikuje, vůbec si s dětmi nehraje a celkově je kvůli tomu u nás taková dusná atmosféra. Já věřím tomu, že to syna za pár dní přejde, ale manžel jej chce neustále jen vychovávat, místo toho, aby mu poskytl lásku a něhu. Celkově má už od začátku trochu problém s tím si přivyknout na to, že jsou s námi děti, které občas pláčou a chovají se hlučně. Nevím, jak mu mám vysvětlit, že teď ještě nemůže očekávat, že ho dítě poslechne na slovo a kdybychom teď měli všechno hrotit, tak bychom se z toho museli zbláznit. Předem děkuji. S pozdravem Miroslava Čermá

RE: křik u dítěte

Mgr. Miroslava Pešlová (05. 03. 2014)

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. Situace narození dítěte je v rodině velkou změnou, zátěží, kdy se všichni musí učit postupně se sžívati, přizpůsobovat se potřebnému, měnit své navyklé chování – život se "točí" kolem dítěte a je potřeba to přijmout.Ve Vaší situace, kdy máte dvojčata, je situace ještě náročnější.

Dovedu si představit, že právě doba přivykání si na změnu, kdy volný čas rodičů pro ně sama a pro své koníčky je zřetelně omezen, je značně zátěžová. Skutečně devítiměsíční dítě nemůže rozumět výchovnému příkazu uposlechnutí. Osvědčené je vytváření si pravidelného režimu s dětmi, kdy právě předvídatelné události v přibližném čase ( krmení, spaní, procházky apod.) vedou k vytváření pocitu bezpečí a stabilního rodinného zázemí, které je pro zdravý psychomotorický vývoj kojence žádoucí.

Nápomocná může být dostupná literatura o výchově dítěte a rodičovství, která právě seznamuje s tímto obdobím a rodiče posiluje ve zvládání péče. Rovněž bývá velmi užitečná konzultace partnerů s terapeutem.

Na Vaší cestě Vám přeji jen dobré.Klinický psycholog Mgr. Miroslava Pešlová
Oldřichova 49
128 00 Praha 2

Tel.: +420 603 420 799
E-mail: mirkapesl@seznam.cz
 
Miroslava Pešlová - ZnamyLekar.cz
O MNĚ | SLUŽBY | CENÍK | PORADNA | ČASTÉ DOTAZY | BLOG | KONTAKT
Mapa stránek | © 2013 Vytvořilo 4WORKS Solutions s.r.o.